Aliexpress i VAT po 1 lipca - jak to będzie wyglądało? Cło od zakupów na Ali?

Sprawdź mój EKWIPUNEK: https://testhub.pl/ekwipunek/ Moje REKOMENDACJE ZAKUPOWE: https://testhub.pl/rekomendacje Strona: http://testhub.pl Facebook: http://www.facebook.com/TestHubPL Twitter: https://twitter.com/TestHubPL Mój drugi kanał: https://www.youtube.com/user/MocnyVlog ... Wasze opinie, komentarze:
- A co z zamawianiem suplementów diety witamin z USA do Polski np z firmy Piping Rock jak to wygląda
- czyli poniżej 150 $ nie ponosimy żadnych opłat ?
- Jeśli chcę coś kupić na aliexpress i cena z wysyłką i podatkiem jest podana to muszę poprostu to kupić i nic więcej zapłacić nie będzie trzeba? Jeśli dobrze rozumiem to tak powinno wyglądać?
- A xo z shein?
- Ja właśnie dostałam przesyłkę za którą zapłaciłam na AliExpressie 15 zł z vatem a na poczcie kazali mi zapłacić 13 zł za cło (kupiłam w czerwcu doszło 5 sierpnia)
- Rzesza każdy grosz wyciska od poddanych
- Pytanie takie: Ja wygralem w konkursie sprzecik. Wyslano jego z Gong Kong. Dostarcza dla mnie kurjer UPS. Dostalem sms od UPS ze mam zaplacic 94 zl (oplate rzadowe 53 + VAT 7.59 + Oplate celne 33) Vaga paczki 0.5 kg Czy mam to zaplacic ? Z Aliexpres zi zadnym sklepiem nic wspolnego, nic nie kupowalem.
- I tak taniej niż w Polsce, bo tu za te same produkty płacisz 5 razy więcej xD lepiej i tak chińczykowi dać niż tu złodziejowi 5 razy więcej, no ale mniej będzie się zamawiać już na Ali.
- Zamówiłem nawigację android do samochodu za 1900zl z darmowa dostawa z Chin. Podatek nie był doliczony w finalnej płatności. Przy śledzeniu paczki jest napisane Zakończenie odprawy celnej przesyłki międzynarodowej - Import.
Będę musiał sam rozliczyć VAT z tej paczki?
- Dla zainteresowanych dostałem pierwsze zamówienia z AliExpres po 1 lipca i poza tym VATem który przy składaniu zamówienia trzeba było zapłacić żadnych dodatkowych opłat poczta nie pobrała mimo że kurierem do domu zamówienie dostałem.
- Czyli jak zamówie coś za 80zł to nie będę musiał płacić dodatkowych opłat?
- Komuś już doliczyli 8,5?
- Chcę coś kupić na Ali za 4 tyś. Jak wybiorę przesyłkę z Polski mam podaną cenę z VAT a jak wybieram wysyłkę z Chin to jest normalna cena 4 tyś. O co chodzi? Jak wezmę przesyłkę z Chin to nie płacę 1000 vatu czy place u kuriera?
- A jak jest z Amazonem, też VAT i cło? Czy też te regulacje dotyczą tylko chińskich firm?
- Sprawdzałam kilka rzeczy i doliczają podatek w trakcie platnosci.
Np bransoletka za 8.99
Wysyłka 0.00zl
Podatek 2.07zl
Łącznie do zapłaty 11.07 zł
- AliExpress? Poczta Polska doliczy 8,50 zł do każdej przesyłki
- Okradają nas na każdym kroku.
- Ja zamówiłem dwie rzeczy z chin najpierw 5 czerwca a następnie po 15 czerwca i obie rzeczy dziwnym trafem mają dopiero dotrzeć dzisiaj do mnie ciekawe jak naliczą VAT
- Ale cło mamy płacić od drobiazgów też no ludzie to jakieś popiepszone
- Europa robi wszystko aby zostać w tyle za resztą świata. Zostaniemy eko dziadami. Chińczycy będą jeździć WMB X6 a UE eko StartStop Turbinka silnik 0.2. My będziemy liczyć każdy cm3 spalin, a oni będą produkować na potęgę. Może myślicie, że ich zanieczyszczenia będą trzymać się ich granic czy polecą nad eko europkę?