DLACZEGO ROSJA OBNIŻA PODATKI? *a Polska NIE

ZAJRZYJ NA IG - tam publikuję CODZIENNIE: ➡️ Instagram: https://www.instagram.com/damianolszewski.official/ 6,2% - tyle ma wynosić nowy podatek w Rosji, który zastąpi wszystkie inne. Putin rozpoczyna podatkową rewolucję pozbywając się różnych stawek VATu, podatku dochodowego i kombinacji z kosztami. Pytanie jak wpłynie to na Rosyjską gospodarkę i czy kraje Europy pójdą jego śladem? Zapraszam. ➡️ FanPage: https://www.face ... Wasze opinie, komentarze:
- Cześć!
Podobał Wam się film? 🔥 Trochę nad nim pracowałem, więc dajcie znać 😅

Kto chciałby zobaczyć odcinek o karuzeli Vatowskiej? W ten sposób wyprowadzane są z Polski (i innych krajów) miliony, jeśli nie miliardy 😲

A może, wolelibyście być świadomi, jakie koncerny zagraniczne dokładają się do naszego budżetu, a które nie mają zamiaru? 😅 To też dobrze wiedzieć przy następnych zakupach 😁

Do następnego 🙌
kliknij po więcej ozdoby komunijne , zawsze coś przydatnego. - dobry pomysł / karuzela vat
- 5 Vladimir kurg
- Chętnie zobaczę materiał o firmach płacących podatki i tych, które uciekają z nim za granicę.

Co do podatku to zapewne nie jest to takie łatwe jakby się wydawało, ale chyba lepiej i łatwiej płacić by było nawet i 8% obrotowego niż sumując i płacąc obecne ;)

Pozdrawiam
- Putin to geniusz cwaniak likwiduje podatki i tak biednych Rosjan bo uzależnia świat od rosyjskich kopalin i wysokich ich cen by osobiście się bogacić a obywateli Rosji ma w D. bo sam zapewnił sobie nietykalność. Ja
- wyglądasz jak Jezus po barberze :)
- za Gierka było 140 tys. urzędników teraz 700 tys. taką ilość darmozjadów trzeba wyżywić
- usa zmusza wszystkich do posługiwania się dolarem ,i nie potrzebuje VATu bo doi kasę z innych
- Realny podatek w Polsce jest znacznie niższy niż w Rosji. Nie wspomina się tu bowiem o ordynacji podatkowej która wyklucza tam tzw. odpisy od podatków dochodowych czy innych, takich jak w Polsce. Im wyższe podatki tym wyższe jest zatrudnienie i wyższe płace.
- Jestem za odcinkiem o karuzeli VAT.

Jeśli chodzi o podatek obrotowy to uważam że jest to słuszne ale tylko z podziałem na branże tak jak teraz ryczałt. Na przykład przy działalności w kilku branżach od każdej faktury inna stawka ryczałtu. Możemy to już teraz łatwo obliczyć. Jak? Biorąc daną branżę budowlaną. Tak 100 firm ma obrót 100 mln zł jedne na ryczałcie 5.5% inne na liniówce 19% łącznie płacą 5 mln podatku czyli 5% od przychodu. Dobra luksusowe marża ok. 50% zyski np. 25% w tej chwili 19% liniówki i np. ryczałt 10 czy 12. chyba itak najlepsza była by jedna stawka poprostu. Branże niskomarżowe z czasem dopasowaĺy by swoje marże do nowej sytuacji a przynajmniej wielu urzędników mogłoby pracować produktywnie dla gospodarki
- Rosja ma mniejsze podatki i jest potężniejsza?
Husaria napędzana węglem im pokaże xd
- Rosja i Węgry podpisały 15-letni kontrakt na dostawy gazu, Ukraina skarży się, że Węgry zawarły umowę z pominięciem Ukrainy i domaga się odszkodowania za utracone zyski.
- Film super.
Myślę, że gdybyśmy stopniowo wprowadzali jednolitą stawkę podatku mogłoby się to udać. Jednak musiałoby się to stać w perspektywie wielu lat, choć w przypadku polski chyba lepszym rozwiązaniem byłyby różnorodne stawki, ale zależne od branży, nie produktu i nie aż tak wysokie jak wspominałeś np. między 15%-5%, tak by móc wspierać pewne gałęzie gospodarki inne nie, a jednocześnie nie straszyć dużych inwestorów np. 5% dla lokalnego warzywniaczka, a 15% dla producenta cukru.
Podatki powinny być także zgodne z "polityką rządu" i nie wskazywać na hipokryzję co widać np. w tzw. podatku cukrowym. Opodatkowują słodzone napoje dodatkowo, choć sam cukier ma vat preferencyjny 8%. Jestem zwolenniczką zdrowego żywienia i myślę, że samo podniesienie vat na cukier (sporo napoi słodzonych ma rozlewnie, magazyny i produkcje w Polsce). Zwiększyłby się koszt wszystkich słodkości, sięgalibyśmy po nie rzadziej, nie mówiąc o słodzeniu kawy lub herbaty. Na marginesie trzeba by pomyśleć co zrobić z importem cukru, ale już nie będę przedłużać :)
Przede wszystkim jako księgowa uważam, że trzeba uprościć system podatkowy. Niestety w chwili obecnej rząd robi zupełnie odwrotnie, czyli jak zwykle źle zrealizowane pomysły, kop w tyłek dla polskich małych firm i jednoosobowych działalności oraz zatrudnianie kolejnych urzędników szukających kasy u uczciwych ludzi.
- Ja bardzo się dziwię, że tego jeszcze nie ma. Podatek obrotowy byłby niebywale prosty oraz to, że ktoś zapłacił 100zł i ten, kto sprzedał dostałby 95zł to i tak marża byłaby zapewne na tyle duża, że to nie przeszkadzałoby w prowadzeniu firmy. Dodatkowo pobierane automatycznie od przelewów i płatności bezgotówkowych podatki byłyby ogromnym odciążeniem każdego przedsiębiorcy. Dokumentowanie obrotu gotówkowego by pozostało i to trzeba byłoby rozliczać, ale nadal byłoby to proste. Poza tym człowiek nie musiałby pod koniec roku myśleć i bić się z urzędem "ile w końcu do cholery ma zapłacić?", ludzie i tak kupowaliby więcej, bo kto się nie rozwija ten się zwija i konkurencyjność i tak zmuszałaby firmy to wydawania, tyle, że rozłożyłoby się to na cało rok, a nie listopad-grudzień tylko po to, by zwiększyć koszty i uniknąć VAT-u. Karuzele VAT-owskie w tym przypadku nie miałyby sensu.
- ❤️❤️❤️
- W 2:25 to chodzi raczej o 20 BLN "RUBLI"
- wataha
- Muszę pomyśleć czy nie zamieszkać w Rosji oczywiście na papierze i tak od kilkunastu lat mieszkam i pracuję w Niemczech same plusy przyjeżdżajac do rodziny w Polsce jestem nietykalny przez POLIN' dalej pracuję w Niemczech i płacę mały podatek w Rosji
- Putin dba o ludzi i trzyma oligarchów za mordę
- W Rosji myślą a Polskie firmy zwieją do Czech i Litwy i fiskus nic nie zarobi