Dywidenda z USA i nie tylko - jak rozliczyć zagraniczną dywidendę?

Dołącz do Akademii Inwestora https://www.fxmag.pl/akademia Prenumeruj Magazyn Inwestor https://www.fxmag.pl/prenumerata Partnerem odcinka jest DM XTB: https://www.fxmag.pl/partner-kurs-akcyjny Dołącz do naszej grupy na FB: https://www.fxmag.pl/pod-korek Darek Dziduch zaprasza na czterdziesty trzeci odcinek Najlepszego Kursu Inwestowania w Akcje. Dowiesz się: - w jaki sposób opodatkowana jest dywidenda zagranicznej spółki notowanej na za ... Wasze opinie, komentarze:
- https://www.fxmag.pl/artykul/orbex-czy-warto-zalozyc-tu-konto-forex-opinie-komentarz-na-temat-oferty-brokera
Zerknij sobie też i tu Spotkanie firmowe Lublin , i co warto było. - Cześć!
Czy istnieje możliwość sprawdzenia statusu potwierdzenia rezydencji podatkowej. Chodzi mi o to, czy dokument W-8BEN przeszedł pomyślnie.
Pozdrawiam!
- Człowiek nie docenia takich filmów, dopóki nie nastanie kwiecień i czas rozliczeń.
- Jak się ma rozliczanie dywidendy z USA w wysokości $0,01? Inwestuje na platformie Revolut i otrzymałem centa dywidendy od Apple. Jak mam to pokazać w PIT-38?
- Czy nie powinniśmy złożyć załącznik PIT/ZG z każdą zagraniczą dywidendą ?
- Jak rozliczyć Gazprom notowany w usa
- I ten materiał tylko utwierdza mnie że owszem mieszkać w Polsce ale zarabiać tylko za granicą i tam też najlepiej mieć rezydencje podatkową. Rozliczenie powinno być proste tak jak w UK Irlandii Cypr
- ile dni jest na rozliczenie podatku od dywidendy?
- Mam trochę głupie pytanie, ale cóż zaryzykuję. Co w wypadku jeśli z inwestycji spółkę amerykańską jestem na minusie 10%, w międzyczasie dostałem jakąś małą dywidendę np 18 zł, która i tak nie pokryła tej straty (-10%) i nie była wypłacona. Czy w tym przypadku również muszę wpisywać ją w PIT36?
- Czy u zagranicznego brokera (DIF/Exante) trzeba składać W-8BEN, czy tyczy się to tylko polskich brokerów?
- PIT do likwidacji.
- Wiesz może coś o tym gdzie i jaki podatek płaci się od akcji Gazpromu ADR notowanych w Londynie i czy możliwe jest że w zależności od domu maklerskiego będzie on różny? Ludzie z bossy twierdzą że potrącane jest 15 procent bo taki jest w Rosji a Gazprom to spółka rosyjska, a to że ADR jest zarejestrowany w USA a notowany w Londynie nie ma znaczenia. Ludzie z XTB twierdzą że 30% bo adr na gazprom jest zarejestrowany w USA. Nr ISIN obu ADRów dostępnych w xtb i bossie jest ten sam. O co chodzi? Czy ktoś tu na you tube ma może adr na gazprom OGZD.UK (ISIN: US3682872078) lub adr na inną rosyjską spółkę, kupiony przez XTB i może się wypowiedzieć jaki podatek mu potrącili z dywidendy?
- mam spółkę kupioną w USA, na revolucie. Jak sprawdzam w aplikacji, podatek potrącony u źródła to napisane jest tak, 'Osobie niezamieszkujące USA opłacają podatek w wysokości 30%, potrącony u źródła za dywidendy wypłacane przez firmy z USA. Podatek ten może być niższy w zależności od umowy obowiązującej pomiędzy krajem Twojej rezydencji podatkowej a USA'. Czyli jak mi zabrali 30% to nie mogę się starać o 11% zwrotu?
- Nasz rząd trochę tak po świńsku robi
- A jesli pobrano podwojny podatek te 30 % to juz o nic nie musze sie martwic ze skarbowka?
- Świetny poradnik. Na pewno zostanę tutaj na dłużej. Mam natomiast pytanie co dalej robimy z W8BEN po wypełnieniu? Gdzie go przesyłać i w jaki sposób skoro nie można tego zrobić z poziomu konta maklerskiego? A jeżeli mam kilka kont to na każdym osobno należy go złożyć? Wnioskuję, że najlepiej zrobić to jak najszybciej przed rozpoczęciem inwestowania? Czy mógłbyś ten temat poszerzyć? Takie od A do Z złożenia W8BEN. Pozdrawiam :) PS: I jeszcze jedna kwestia mnie intryguje...czy inwestycje w spółki obce jest w ogóle opłacalne z małym-średnim budżetem rzędu np. 50-150k.
- W internecie jest pełno interpretacji US z których wynika, że zapłacenie u źródła 30% (USA) wiąże się z zapłaceniem jeszcze 4% w PL. Po prostu Polski US uważa, że podatek z USA jest 15% i nie obchodzi go że zapłaciłeś 30% (brak W8BEN)
- Dla Zasięgów
- Gdzie można sprawdzić wysokość podatku o źródła? Czy możecie przygotować " instrukcję" jakaś. Pierwszy raz będę to robił dla siebie i żony. Trochę sporo tego i jak dla mnie za szybko:). Dziękuję
- A jak jest z ETFami które dystrybuują dywidendy?