Firefox - 10 porad, przydatnych skrótów i funkcji

Firefox był niegdyś najpopularniejszą przeglądarką świata, ale w ostatnim czasie wyparł go przede wszystkim Google Chrome. Wciąż jednak ma on swoich fanów i to właśnie dla nich, oraz by może zainteresować nią innych, przygotowaliśmy ten materiał. Znajdziecie w nim 10 ciekawych sztuczek, jakich warto używać podczas korzystania z Firefoksa ... Wasze opinie, komentarze:
- Mam pytanie czy w aplikacji Firefox można ukryć historię przeglądania tak jak w aplikacji Google chrome
- The Nameru
- Jest super Mozilla mnie zadowala.
- ja nadal używam firefoxa :)
- To już chrome jest lepszy od firefoxa
- chrome to największe szambo w jakie można wdepnąć. Do tych, którzy chcą znać moje argumenty zacznijmy od tego, że google zbiera nasze dane i je SPRZEDAJE firmą trzecim. Dla mnie to wystarczający argument, aby wybrać Firefox od Mozilli, czyli od organizacji non-profit po dokładną definicje odsyłam na wikipedie, ale w skrócie. Organizacje non-profit utrzymują się z dobrowolnych datków. Kolejny argument powinien przemawiać do osób takich jak ja, takich co lubią opcje zaawansowane, odsyłam do 4:10. Jeśli mam przedstawić więcej argumentów to zapraszam do odpowiadania pod komentarzem. Nie zapomnijcie o lajku dla kolegi.
- przetestowałem bo ostatnio dawno temu miałem z nim do czynienia.Chodzi bardzo mulisto.Menedżer zadań pokazuje że bierze mniej ramu niż chrome,ale wynika z tego że pobieranie ilości pamięci ram nie ma za bardzo wpływu na prędkość.Firefox co chwila jakieś okna wyświetla i raczej korzystanie z niego na dłuższą metę nie jest wygodne .Chrome jest szybszy i wygodniejszy mimo,że pobiera więcej pamięci ram.
- Firefoxa używam od lat i nie wyobrażam sobie korzystać z innej przeglądarki. Dzięki temu filmowi poznałem trochę lepiej przeglądarkę mojego życia
- Jeśli chcemy zapisać obraz ze strony a prawy przycisk myszy jest zablokowany, robimy ctrl +I, klikamy zakładkę media i szukamy na liście naszej grafiki. Kiedy ją znajdziemy można ją skopiować, zapisać na dysku lub skopiować jej adres i otworzyć na nowej zakładce. Pod tym samym skrótem w zakładce bezpieczeństwo możemy sprawdzić czy Firefox pamięta dla danej strony jakieś loginy hasła. Można też wpisując adres sprawdzić hasła dla innych stron lub kasując adres prześledzić wszystkie zapisane loginy i hasła. Najlepszą funkią FF jest synchronizacja. Pamiętając swój mail i hasło wpisujemy je na przykład w kawiarence i mamy wszystkie swoje zakładki, historię, hasła .. tylko trzeba pamiętać żeby się wylogować. Teraz to już powszechne ale FF od dawna miał do tego specjalne wtyczki a teraz funkcjonalności jest wbudowama.
- To co mnie rytuje po ostatnich zmianach to sposób dodawania zakładek.Kiedyś wystarczyło kliknąć na gwiazdę a teraz trzeba się przeklikać przez menu.
- Jak dla mnie, cały czas na pierwszym miejscu wśród przeglądarek.
- Firefox przydaje się także obecnie po nowej instalacji windows 7, ponieważ nie wywala błędu certyfikatów.
- Dzięki :)
Nie wiedziałem ze tak łatwo idzie robić screeny, przyda się :)
- ciekawy filmik
dwóch opcji nie znałem 🤭
- Lepsza niż Edge
- Witaj bardzo dziękuję za pomoc lubię Twoje filmy, pozdrawiam serdecznie.
- :' )
- 1 pozdro!