fotowoltaika - SAM zmontuję panele

Płytka monokrystaliczna krzemowa. inicjator zjawiska piezoelektrycznego  Podstawowy element panelu fotowoltaicznego. Moc 5Wp, wymiary 156 x 156 mm Każdy, samemu może sobie zbudować własne panel fotowoltaiczny. Pojedyncze ogniwa - https://bit.ly/3c3zvoI 20 sztuk z Chin - https://bit.ly/3qp38JG **************************************************************************** Proszę, postaw mi kawę. - https://patronite.pl/PaneleFotowoltaiczn ... Wasze opinie, komentarze:
- Zbudowanie panela fotowoltaicznego 450 W to około 1200 zł (same płytki), więc gdzie tu jest sens kupować jak już za 800 zł jest gotowy panel. No chyba , że ktoś chce sobie motocykl okleić albo napisać SOS na dachu .
- Jakie napięcie daje pojedynczy taki moduł?
- Witam Sławku, Nagralem film jak prawidlowo wpiac monitor energii Zamel Mew-01 aby przy fotowoltaice pokazywal prawidlowe dane, jesli to mozliwe to prosze o w sparcie ogladalnosci filmu. Zapraszam tez do bejrzenia https://youtu.be/Bq5YGU-t5gE
- To nie jest moduł !!! To jest cela pv
- Fajny, krótki i zwięzły materiał wideo 🙂

Może kupię taki moduł do pomajsterkowania.
- Tanie to to nie jest. Cena za 400W takich ogniw to 960zł, więc sporo więcej niż taki panel, a nie mamy jeszcze folii, ramy, szkła, połączeń. Ogniwa z 2 linku mają z 12% więcej mocy za tą samą cenę, co nadal nijak ma się do ceny panelu fotowoltaicznego.
Szkoda, bo to kolejny materiał, którego tezy można zweryfikować w parę minut z kalkulatorem lub sprawdzając opinie o danej technologii.
- Dobrze było by to zalaminować ze szkłem w piecu próżniowym ale to wyjdzie niewiele taniej niż gotowy moduł. A kupowanie z chin wychodzi chyba jeszcze drożej. Trzeba odprowadzić VAT i nie wiem czy jeszcze nie dochodzi cło w tym przypadku
- Ameryka odkryta!
- Już to widzę jak Sławek je lutuje... ;-p
- Sławku a co tam zasilasz w magazynku za tobą tym panelem fotowoltaicznym ?
- Panie Sławku teraz do produkcji paneli PV jest potrzebna drukarka. Taka technologia działa pod Wrocławiem i wprowadziła ją do produkcji Polka.
- Za niewielkie pieniądze można poeksperymentować z takimi płytkami.
- Miałem instalację na samoróbkach panelach. Bo kiedyś to było drogie i się samemu robiło jak się chciało mieć. Streszczę nie warto. Kilka lat i ledwo co produkują. Można w szkole pokazywać na warsztatach jak to działa ale panela z tego nie warto robić.
- Fajnie,Moze jakis instruktaz jak to połączyc ?
- Zrobienie panelu na własną rękę mija się z celem. Nie ma to żadnego uzasadnienia ekonomicznego. Sporo z tym zabawy, te płytki są bardzo delikatne. W ramach hobby/ciekawostki można, ale jak ktoś chce zrobić instalację pv w taki sposób nawet do kampera to bym odradzał. Już lepiej poszukać używanych paneli jak ktoś chcę na siłę zaoszczędzić.
- 👍
- Sławku czy możesz uruchomić na patronite możliwość jednorazowej wpłaty?
- Już widzę jak to się będzie palić jak janusze wezmą się za lutowanie :/
- Ciekawe, jaka technologią zrobisz tu zabezpieczenie folią EVA oraz szkłem w domowych warunkach....
- Fajny ten plasterek krzemowy. Mega sprawa.