Jak rozliczyć podatki z ETF-ów, aby nie zgotować sobie podatkowego „piekiełka".

Skuszeni wizją dywidend z zagranicznych spółek lub ETF-ów albo ofertą zagranicznego brokera z niskimi prowizjami, możemy skazać się na męczący rytuał: coroczne, wielogodzinne rozliczanie podatków od inwestycji. Wraz z Mateuszem Samołykiem z Investomat.eu doradzam jak nie wpaść w tę pułapkę. Linki do materiałów z odcinka: https://inwestomat.eu/ – blog Mateusza https://inwestomat.eu/jak-rozliczyc-podatek-z-etf/ - artykuł Mat ... Wasze opinie, komentarze:
- Dziękuję za odcinek, znalazłem tu dla siebie odpowiedzi na pytania które mnie interesują ;)
Albo i też takie - Spodnie narciarskie Schoffel jak nie tu to szukajcie w necie. - Kojarzy ktoś z państwa jakieś dobre biuro, które zajmuje się rozliczaniem zagranicznego brokera?
- Panie Mateuszu jest Pan moim guru a ostatnio jak Pan widzi newsletter poszedł. Dziękuje obu Panom 👍
- Panie Marcinie książka Pana jest SUPER !!!
- Przydalo by sie jak to wszystko wypelnic w picie .
- Dajcie spokój z tymi sztucznymi określeniami „mieć ekspozycje na ...” śmieszne.
- Bardzo dobry materiał !! Treściwy merytoryczny i poparty przykładami co na pewno pomaga zrozumieć temat osobom poczatkującym. Dla mnie rewelacyjne profesjonalne podejście do tematu. Pozdrowienia dl obu prowadzacych. Ja szukam dalej odpowiedzi na swoje pytanie, jak zacząć inwestować przez Polskiego brokera, gdy mieszka sie za granicą .
- Świetny odcinek
- Temat: czy wielki reset zresetuje majątki tzn lokaty, obligacje, fundusze, akcje i złoto? I nie będzie już własności jak Swiatowe Forum Ekonomiczne z Klausem Schwabem na czele głosi. Nie będzie można kupić samochodu tylko wypożyczyć. A na nieruchomości zostanie nałożony podatek od wzrostu wartości (inflacja zwiększy ceny)co wpłynie że ludzie będą oddawać nieruchomości państwu, które oprócz dużych korporacji ma byc właścicielem zakładów pracy .
- A jak rozpoznać który jest akumulacyjny A który wyplacajacy czy w nazwie jest jakaś wskazówka
- Mateusz tyle razy podawał definicję ETFu w rożnych podcastach, że obudzony o 3ciej w nocy prędzej podałby tą definicję niż własne imię. Świetny prowadzący i gość.
- Fajny materiał, czyżby nie było wspominane nic o kwestii umów o unikaniu podwójnego opodatkowania przy pobieraniu podatku i źródła?
- Mam pytanie czy e-makler mBank sam załatwia kwestie podatkowe?
I czy w Mbanku można kupić kryptowaluty ?
- Czyli rozumiem ze etf ktory trzyma fizyczne zloto i trzymamy go powyzej 6mies, nie ma wogole podatku? Tak jak przy zlocie w domciu w monecie pow.6 mies?
- Marcin prosimy o info rozliczania transakcji na Revolut😀
- Przeprowadzcie sie do Szwajcarii, tutaj nie mamy podatków od zysku kapitałowych (z wykluczeniem dywidend).
- Dwóch moich ulubionych blogerów/ podcaster-ów na temat finansów. Dzięki za dzielenie się wiedzą.
- Dzień dobry Szanowni Państwo
Mam pytanie odnośnie dywident spółek akcyjnych a mianowicie, jeśli kupię akcje spółki tydzień przed "Ostatnim dniem, w którym można kupić akcje z prawem do dywidendy" to przysługuje mi cała dywidenda (oczywiście minus podatek), czy jakiś procent tej dywidendy zależny od ilości dni przez które trzymam tą akcje ?
Byłbym wdzięczny za odpowiedź kogoś obeznanego w tych sprawach.

Pozdrawiam i życzę dobrego dnia oglądającym i oczywiście twórcy tego zacnego kanału.
- pytanie jak ktos zarabial dolary w polsce przez paypal to przelicza to na pln ale czy to jest ciezko jak jest tego duzo?
- Finax - jak to sie ma do rozliczeń u takiego robodoradcy, który jest ostatnio mocno promowany w Polsce?