Kiedy nie zapłacę podatku od darowizny? Q&A

Czy wiesz w jakiej sytuacji nie zapłacisz podatku od darowizny? Jak to wygląda w przypadku darowizny mieszkania, a jak darowizny środków finansowych? I o czym trzeba pamiętać, kiedy otrzymasz darowiznę? Podpowiada Magda, doradca podatkowy inFakt. Transkrypcja: https://www.infakt.pl/blog/wp-content/uploads/2018/07/Kiedy-Nie-Zaplace-Podatku-Od-Darowizny-QA.pdf. ► Podatek od spadków i darowizn Wysokość podatku od spadków i darowi ... Wasze opinie, komentarze:
- Jeśli moja żona dostanie darowiznę środków pienieznych od swoich rodziców to czy nie zapłaci podatku? I czy możemy tymi środkami spłacić kredyt?
czytaj dalej Korhogo Minerals korhogominerals.com ja bym się z tym zgodził. - Dzien dobry dziekuje za dobry material. Jednakze mam pytanie - z żona mamy rozdzielnosc majatkowa - chcemy kupić mieszkanie z wlasnych srodkow zgromadzonych na rachunku wspolnym w banku. Pieniadze na rachunku bankowym sa gromadzone przez meza. Żona zakupuje mieszkanie na siebie tylko - czy w grupie”0” używajac srodki miedzy nami jest to darowizna? Czy tez fakt że nasz wspolny rachunek bankowy rozwiazuje juz fakt darowizny.
- Dzień dobry. Mam do Państwa takie pytanie. Czy jeśli postanowieniem Sądu nabyliśmy spadek po zmarłym tacie, każdy z nas po 1/4 części, w skład którego wchodzi nieruchomość, garaż murowany oraz 2 działki ogrodowe, a jest nas razem z mamą 4 osoby, to jeśli złożymy deklarację SD-Z2 po uprawomocnieniu się postanowienia to czy faktycznie żadne z nas nie zapłaci podatku po sprzedaniu nieruchomości z garażem i działkami? I drugie pytanie, czy pieniądze muszą być w całości przesłane na konto? Pytam dla tego, że kupujący wnosi swój wkład przy kupnie nieruchomości do zaciągniętego kredytu na zakup tej nieruchomości.
- Dzieki wielkie za wszystkie info ,
Bardzo prosze o wyjasnienie ...jak sie ma skladanie wniosku przez " zstepnego" kiedy mieszka poza granicami kraju( w UK, gdzie UK nie nalezy juz do Unii Europejskiej)
Pozdrawiam x
- Mam pytanie od kiedy liczy się 6 miesięcy na deklaracje do urzędu skarbowego w przypadku spadku .czy jest to liczone 6 miesięcy po śmierci cz 6 miesięcy po przeprowadzeniu nieruchomości ? Czy wystarczy złożyć druk sd_2 bez przeprowadzania spadku aby było 6 miesięcy po śmierci spadkodawcy.(grupa 0)?
- https://www.youtube.com/watch?v=lKPyckSn4CY
- A co jak jestem YouTuberem i dostaje donate od niepokrewnej osoby to muszę płacić podatek?
- Paplanina.
- Witam. Posiadamy z siostrą mieszkanie, które jest jej własnością w akcie notarialnym, ale jesteśmy umowieni, ze spłaci połowę wartości. W tym celu zamierza zaciągnąć kredyt hipoteczny wraz z partnerem. Czy siostra będzie mogła mnie obdarować z kredytu wspólnie zaciągniętego z partnerem? I czy będzie to wtedy grupa „0”? Z góry dziekuje za odpowiedź
- Witam. Moja mama ma zasiedzenie zabudowanej nieruchomości i posiada postanowienie sądowe. Pytanko czy moja mama będzie płaciła podatek. Czekam na info
- Czy cesja książeczki mieszkaniowej PKO z ojca na syna może również być bez podatku? Co należy zrobić ??
- R
- Kiedy należy zgłosić darowiznę jeżeli dostaje się stałą kwotę regularnie co miesiąc .
- miłe pomocne,fajne dziekuje :>
- Moja mama przekazała mi darowiznę gdy przechodziła na emeryturę. To dlaczego ja u notariusza zapłaciłem prawie 4 tyś zł. Od 205 tyś wartości domu, budynku gospodarczego oraz pola ornego i lasu. Ja rozumiem że notariusz kosztuje ale czy w takim razie jest ten podatek w grupie 1 w tym wypadku 0. Czy nie.
- Dziedobry czy jak dostanę darowiznęo taty 200000tys.a zaś 300000tys.jako darowizna czy można zaliczyć jako całość żeby podatku nie płacić?
- Dzień dobry, jeśli dostanę w darowiźnie mieszkanie od dziadków to czy będę zwolniony z podatku od darowizny ?
- Dzień dobry, Jeśli moja siostra kupi nowe mieszkanie a następnie przekaże mi pół mieszkania jako darowiznę, to dobrze rozumiem, że jako GR 0 będę zwolniony z podatku?
- Jak dostałaś 50tyś od rodziców na zakup mieszkania i kupiłaś mieszkanie nic nie płacisz i nie musisz zgłaszać bo jest to darowiza celowa, w/g NSA
- Witam. Co musi być w tytule przelewu z konta mamy na mój?