MATURA PRÓBNA Z INFORMATYKI | MARZEC 2021

KURS MATURALNY: https://www.encodeme-maturalnie.pl ANKIETA: https://docs.google.com/forms/d/1s-HYgRPaGrHHhaP74IrMllSjmuyv2S4lGTZxeMMluQU/edit Wspólnie rozwiążemy najnowszą maturę próbną z informatyki od CKE! 👨‍🎓 🧑‍🎓 Jeśli materiał okazał się pomocny będę bardzo wdzięczny za ocenę filmu oraz zasubskrybowanie kanału! 💪 Facebook: https://www.facebook.com/encodeme Instagram: http://instagram.com/encodeme_maturaln ... Wasze opinie, komentarze:
- Zmontowane materiały są już dostępne na platformie oraz dostępne dla wszystkich. Zachęcam do zerknięcia, bo możecie tam pobrać wszystkie pliki wynikowe z części praktycznej. Udanej nauki! :D

TEORIA: https://www.encodeme-maturalnie.pl/kurs/kurs-arkusze-maturalne/lekcja/arkusz-rozszerzenie-2021-teoria/
PRAKTYKA: https://www.encodeme-maturalnie.pl/kurs/kurs-arkusze-maturalne/lekcja/arkusz-rozszerzenie-2021-praktyka/
Zerknij sobie też i tu płotki przeciwśniegowe Wrocław jak pomoglem, to spoko. - Dzięki tobie ogarnąłem Accessa + Excela w dzień xd, w 5.3 bardzo łatwo i szybko można było to wszystko zrobić tabelą przestawną, wystarczy stworzyć nową kolumnę z czasem połączenia jak zrobiłeś, a potem robisz tabelę przestawną, dodajesz nr. jako kolumna, jako wartości liczba z nr. i suma z czas połączenia, w filtrach rodzaj na stacjonarne no i dodajesz filtr na tabeli "Zaczyna się od" i dajesz 12. Od razu sumuje całkowitą liczbę połączeń i czas.
- 2:35:32 - tutaj zaczęły się problemy z wartościami w kolumnie G. Przez to że przesunąłeś dane z h bez wcześniejszego dania $ do numerów komórek, to w gruncie rzeczy odejmowałeś datę od czasu (wyszło C2-B2 zamiast D2-C2)
- Hej czy na maturze z informatyki można korzystać z funkcji python'a typu: min(), max(), reversed(), sorted() czy wszystko samemu trzeba pisać, tak jak na twoim filmie?
- Bardzo dobra robota ^^ matura (nie z infy) też już za mną. Studia wymusiły znajomość tych wszystkich rzeczy, o których nigdy wcześniej nie słyszałam. Tłumaczysz lepiej niż nie jeden pan doktor na studiach ;)
- Bardzo dziękuję za pomoc!
- Ma ktos moze zrobiona ta mature w javie ?
- Szacun!
- mistrz!
- Proszę, nagrywaj więcej tych arkuszy! Super tłumaczysz, dziękuję.
- W 5.2 z exela wystarczyło w formatowaniu osi dać tekst i nie ma już luk
- 2:44:54 czemu nie dodałeś warunku jeżeli jesli ta suma ma dotyczyć tylko st i kom bez zag, no chyba ze ja zle zrozumialem polecenie
- Po zrobienu zadania 5.2 błędem jest usuwanie kolumn, które nam pomogły zrobić zadanie. Przypominam, że do oceny oddaje się również komputerową realizację a nie same wyniki! Egzaminator nie sprawdza samych wyników.
- jeśli chodzi o datę w zadanie 5.2, to trzeba było ustawić typ komorek na Data od razu po imporcie a przed zrobieniem tabeli przestawnej a potem wkleić jako wartości.
A tak poza tym ukłądający zadania jak zwykle zrobili babola
fragment pliku
"3456554 12/7/2017
3437033 13-07-2017 "
- dopiero teraz zauwazylem, w 2:45:06 dodajesz tez zagraniczne do czasu kom+st, niby to nie zmienia wyniku ale jednak
- Jak przy wykresie chcecie mieć tak jak Arek się stara zmieńcie pierwszy na tekstowy i przepiszcie to wykres sie naprawi i nie da luk
- 40:40 według mnie zamiast "dopóki a>0 wykonuj" powinno być "dopóki i>0 wykonuj". Wtedy początek tablicy wypełnił by się zerami bo 0%2 wynosi 0 i 0/2 też wynosi 0. W przypadku gdy mamy liczbę 6 i n=3 to nie ma problemu bo wtedy 6 binarnie wynosi 110 i 1 pojawia się na początku tablicy, jednak gdy n=4 to 6 binarnie powinno wynosić 0110, jednak twoja funkcja kończy działanie, gdy a=0 i początek tablicy nie zostaje zadeklarowany zerami tylko pozostają w nim jakieś losowe liczby. ( No chyba że deklarując tablicę ją wyzerowaliśmy, ale nie zauważyłem tego u ciebie i nie nauczyłem się jeszcze pseudokodu, więc mogę się mylić).
- fajnie jakbys dorzucał exela i accesa do pobrania
- Szkoda, że nie pokazujesz jak wyglądają zapytania od strony SQL-a. Warto by było pokazać dla zadań 6.3-6.6.
- kumplu dżiękuję fes masno za to es