Mobilizacja nadgarstka - Ból i Sztywność - Ćwiczenia ! #163 FizjoTerapia HD

Mobilizacja stawu nadgarstkowego to temat, którym dziś chcemy się z Wami podzielić. Nadgarstek ma tendencje do przeciążeń jak również bardzo często ulega kontuzji. Ból i sztywność w obrębie stawu nadgarstkowego często skutecznie odwodzi nas od naszych ulubionych ćwiczeń. Urazy i interwencje chirurgiczne o obrębie nadgarstka, złamania i gips powodują duże ograniczenia ruchomości które wymagają rehabilitacji i mobilizacji. ... Wasze opinie, komentarze:
- A czy dwie tytanowe płytki w przedramieniu (po złamaniu) mogą ograniczać te zgięcie nadgarstkowe? Pomimo rehabilitacji (złamanie było w kwietniu 2020, potem orteza zegarowa do marca 2021) nadal dochodzę do pewnego momentu i dalej nie ruszy. Oglądało to już dwóch ortopedów i trzech fizjoterapeutów i słyszę odmienne wersje. Jedni mówią, że to nie przeszkadza inni, że to właśnie przez to, tego zakresu ruchu już nie zwiększę ☹️
- Mam zapalenie wyrostka rylcowatego..czy mogę stosować ćwiczenia
- Bardzo fajny pomocny film
- czy z takim urazem można wykonywać większy wysiłek ale z wyprostowanym nadgarstkiem? np. martwy ciąg
- Witam serdecznie mam problemy z ciesnia nadgarstkow ,czy to odpowiednie cwiczenia bo jakies rozciagania w oparciu o sciane czy stoł powoduja wieksze dolegliwosci prosze o dorade dziekuje🙂
- Zaczynam od dziś cisnąć Twoje techniki mobilizacji jestem po poważnym złamaniu.Dam znać jakie efekty.
- Jak często te ćwiczenia na dzień można wykonywać mam nadgarstek po przeciążeniu od strony łokciowej w okolicy kompleksu chrząstki trójkatnej
- 👍👍👍👍
- Mega, w moim przypadku ulga od razu, od razu wypróbowałem pompki,.mniejszy ból, ale znów zrobiłem ćwiczenia i ulga ponownie. Dzieki
- Mam małego gangliona na lewym nadgarstku (zaraz przy zgięciu), wielkości ziarnka grochu. Niby mały, a ból jak cholera.
Po dłuższej aktywności fizycznej lewy nadgarstek jest od razu 'nabrzmiały', czuć od razu, że jego mobilność jest ograniczona i zazwyczaj ganglion pojawia się na wierzchu, jest wyczuwalny palcem i lekko widoczny okiem. W pozostałe, spokojniejsze dni, ganglion zazwyczaj się wchłania i go nie widać.
Ale cóż z tego, jak nadgarstek jest wciąż mocno ograniczony.

W większości ćwiczeń na siłowni, czy na macie daje radę - nie odczuwam bólu.
Ale nie ma mowy o zrobieniu pompki, ani o zgięciu nadgarstka do przodu, bo pojawia się momentalnie taki ból, że nie idzie wytrzymać.

Smaruje gangliona maścią voltaren, ale to żadne rozwiązanie na dłuższą metę.
Co prawda jak rozsmaruje maść i go podociskam, to się wchłonie na drugi dzień, stąd ból zazwyczaj ustępuje przy zginaniu, ale kolejnego dnia mam trening i wszystko od nowa.

Jeden chirurg zalecił odessanie ganglionu za pomocą igły (plus sterydy), ale powiedział wprost, że przy wzmożonej aktywności fizycznej powróci na 100%.
Drugi odradził odessanie i powiedział, że albo się przyzwyczaję i zacisnę zęby, albo do lekarza po skierowanie na wycięcie chirurgiczne. Chodź w tym przypadku nadal nie ma pewności, że ból ustąpi. Bo co prawda ganglionu już nie będzie, ale czy ból nagle ustąpi?
I jeszcze dodam, że ku zdziwieniu, każdy chirurg zalecił kontynuowanie ćwiczeń, żeby przede wszystkim być aktywnym sportowo, nawet podnosić ciężary. A jako dodatek, zalecili wiązanie nadgarstka taśmami, bądź ściągaczem.

Sednem jest ból, a nie sam ganglion. Bo czy on będzie, czy nie, nie ma żadnego dla mnie znaczenia.
Znam ludzi, którzy mają gangliona, ale u nich nie występuje ból, stąd nie ma żadnej różnicy, czy on jest, czy go nie ma.

Co by Pan polecił? Czy powinienem wpierw udać się do fizjoterapeuty i spróbował jego sposobami wyleczyć ból? Jest duża szansa, że poprzez ćwiczenia ból ustąpi, a ja odzyskam pełną sprawność w nadgarstku?

Zabieram się za oglądanie.
- Mam bóle obu nadgarstków, od podnoszenia ciężarów w pracy niestety, przeswietlenie wykazało "Zwężenie szpar stawów miedzypalickowych dłoni"
- Czy można mimo braku zakresu przy podpieraniu i ćwiczeniach wyciągających staw - takich jak na filmiku - ćwiczyć rzeczy takiej jak wyciskanie sztangi / hantli / kettli?
- Dzięki podoba mi się proszę o jeszcze jak coś jest. Będę ćwiczyć prawa rękę bo zmęczona
- A z jaką częstotliwością wykonywać ćwiczenia? Ile razy dziennie i po ile powtórzeń tak aby sobie nie zaszkodzić? Chodzi mi o rękę po złamaniu.
- Dziękuję, troche pomogło. Pozdrawiam
- Jest pan bogiem naprawdę odrazu czuć zwiększenie zakresu nadgarstka.
- Dzięki za ćwiczenia mam pytanie , od kilku dni boli mnie jeden punkt w nadgarstku który powoduje duży ból przez niego nie mogę pracować dlatego że nie mogę podnieść cięższych rzeczy, ćwiczenia powyżej pomogą w tym problemie ?
- Można stosować te ćwiczenia na ganglion nadgarstka?
- Przepraszam, ile dni po zdjęciu gipsu mogę zacząć takie wygibasy?;
- Wielkie dzięki za tak szczegółowo opisane techniki i ćwiczenia, przez kwarantannę musiałam zawiesić rehabilitacje pourazową. Bardzo pomogły mi te filmiki, by nie zaprzepaścić trudu fizjoterapeutów. Dziękuję