Paczka z Chin - o cle , VAT, kosztach czyli Poradnik importera

O przesyłkach z Chin w nowej "dobrej zmianie", urząd celny, poczta polska, opląty i koszty przywozu z Chin ... Wasze opinie, komentarze:
- Czy za buty też jest podatek?
- W chuja ciecie...na aukcjach cena bez cla a potem trzeba doplacac.
#niekupujezchin
Importezy z chin to zabojcy polskiej gospodarki
- Dostałam status "przesyłka oclona" na ali a paczka kosztuje 17.30PLN czyli będę musiała płacić jakieś cło (a nie jestem pełnoletnia)?
- Witam mam pytanie jak zamówię 2 sztuki produktu od 1 sprzedawcy to cło zostanie naliczone od kwoty obydwu produktów razem, czy od każdego osobno?
- A jezeli chce zamowic paczke wartą 900 zl? Mowa tu o telefonie Poco x3 i martwie sie, ze bede musial doplacac jakies 50 zl czy tam iles. Tym bardziej, ze nie wiem jak sie taką oplate celna placi.. Z Hiszpani do Polski

Od tej firmy - cainiao warehouse express shipping
- Wysyłka pociągiem z alibaby. Wskoczy paczka na VAT?
- A co w przypadku jak paczka została wysłana z Holandii.
- ciesz się że nie dhl oni za przedstawienie biorą 60zł
- Witaj a jak jest np jeśli zamówiłem buty Nike z aukcji ukrytej, gdzie na Ali były jakieś tam torebki , możesz napisać co i jak z tym fantem zrobić wiadomo że tam mogą już zarzucić że podróbki itd.
- Hej jak nazywa sie ten magazyn o którym mowiles
- Czyli jeśli zamawia się rzeczy o kwocie mniejszej niż 150€ nie ma się czego obawiać uffff 😤
- Obnażyłes system wyzysku Polaków , przykre w jakim kraju żyjemy
- Gdyby mnie coś takiego spotkało, to pewnie nie odebrałbym przesyłki i po jej powrocie do sprzedawcy wystąpiłbym o zwrot pieniędzy.
- A jak zamówię do paczkomatu to jak wtedy zapłacić vat?
- A co jeśli paczka miałaby przyjść UPS a nie pocztą to w jaki sposób zapłaci za cło?
- Tak państwo nas okrada. Kupujesz sobie coś i od razu okradają podatkami ale pasożytowi który nie pracuje PiS wali ile się da żeby przygłupa przekupić.
- To Ali to zlodziejski proceder wole Allegro
- Dzięki piękne ten film wszystko mi rozjaźnił, czyli popierdolency żeby ściągnąć ze mnie 13 złotych watu za paczkę która kosztowała 60 złotych zedrą na mnie 18 złotych opłat manipulacyjnych i z paczki za 60 PLN zrobi się paczka za 90PLN czyli + 50% wartości dobrze nasrane we łbach mają watować takie drobiazgi, jak kolejnym razem mi jakieś gówno opodatkują to wcale się do tego nie przyznaję i po 2 miesiącach dispute na aliexpress otwieram bo niema sensu odbierać gówien i po 20 złotych do nich dopłacać.
- Jak nie mam dowodu osobistego to będzie lipa? Przesyłka z aliexpress (o wartości 350 zł )
- czy ten list jest polecony ?