Zdrowie psychiczne - jak o nie dbać? – dr Agnieszka Mościcka-Teske i Joanna Gutral

Interesujesz się psychologią? Zapraszamy na naszą stronę: https://www.swps.pl/strefa-psyche - znajdziesz tam jeszcze więcej merytorycznych materiałów w formatach audio, wideo i tekstowych. Często zapominamy, że nasze najlepsze właściwości, z których możemy czerpać, by radzić sobie z przeciwnościami losu – są w nas. Wśród cech wspierających zdrowie psychiczne wyróżnia się cechy intelektualne, takie jak mądrość, autent ... Wasze opinie, komentarze:
- Zapraszam do grupy na FB Razem - Grupa wsparcia. Wymiana doświadczeń ze zdrowiem psychicznym . Pełne bezpieczeństwo, oraz rzetelne dbanie o spokojną atmosferę.
Moim zdaniem take, rehabilitacja Toruń , jak twoje zdanie? - Prowadząca dobrze prowadzi rozmowę, pani doktor bardzo ciekawie opowiada, ale ... ten dekolt prowadzącej w połączeniu z intensywnym kolorem bluzki jest zbyt wyzywający. Biorąc pod uwagę to, że prowadząca jest psychologiem i terapeutą jest to nieprofesjonalne. Klient lub pacjent lub odbiorca powinien skupić się na treści rozmowy a nie wyglądzie psychologa... A na randkę z chłopakiem stylówa jak najbardziej 😉.
- Dziekuje za te rozmowe. Zrobilam notatki, zapisalam literature. Pozdrawiam serdecznie.
- Świetny kontent :D
- czuję że muszę naprawić swoje zdrowie psychiczne i fizyczne które jest w tragicznym stanie (chce być sprawny umysłowo i fizycznie ) wszystko inne traci na znaczeniu gdy brakuje tych dwóch bardzo ważnych czynników... priorytet na ten czas .
- Leczę się psychiatrycznie od 6 lat. Mam bardzo duże problemy z depresją i z innymi schorzeniami. Mam bardzo złe zdanie o psychologach/ psychiatrach czy psychoterapeutach. Spotkania wyglądają tak , że opowiadam im o swoim życiu a oni odpowiadają kilkoma formułkami a psychiatrzy wypisują tylkotabletki które raz pomagają a raz nie. U psychiatry spotkanie wyglądają tak, że za 15 min rozmowy płaci sięod 120-150 zł a lekarz w zamian wypisuje tylko leki, które zresztą lekarz pierwszego kontaktu może wypisać. Psychoterapia pieknie wygląda na yt i na blogach ekspertów ale rzeczywistość jest inna. Koszty terapii też są nieosiągalne np. dla studenta, czas oczekiwania na nfz w Warszawie to średnio -3 lata (jest wolny rynek i specjaliści mają pawo do tego). Ja osobiście nie wierzę, że można wyleczyć się z choroby psychicznej a po wizytach u specjalistów czuję tylko złość i żal
- Z tego co czytałem ostatnie badania dowodzą że bardzo duże znaczenie na to jak sie czujemy również psychicznie ma to jak funkcjonują nasze jelita. A wynika to z tego że jelita mają bezpośrednie połączenie z mózgiem przez tzw oś mózgowo-jelitowa. I w tym kontekście np. jesli ktos ma depresje zaleca sie probiotykoterapie. Czyli po prostu picie probiotyku, koncentratu probiotycznego w sposób intensywny czyli w zależności od osoby od 3 do 6 miesięcy! Nie mowiac juz o tym że Serotonina, zwana hormonem szczęścia, jest wytwarzana w ośrodkowym układzie nerwowym (w szyszynce) oraz błonie śluzowej jelita i trombocytach. Jest neuroprzekaźnikiem, który pośredniczy w przekazywaniu informacji pomiędzy komórkami mózgu. Więc dobrze pic dobry probiotyk codziennie bo probiotyk wpłynie lepiej na nasze samopoczucie i regenerację flory w jelitach a to wpłynie pozytywnie również na nasz nastrój!
- 34:47 IPA: /rə.zɪl.ɪ.əns/
- Bardzo merytoryczny wywiad. Sama prawda 👌
- Spoko babeczka, taka ludzka normalna, kompetentna i bardzo kontaktowa.
- Wpadnijcie do nas też kanał o zdrowiu

https://youtu.be/Xl6cBYWra18
- Moim zdaniem psychiatrzy zbyt łatwo sięgają po przepisywanie farmaceutyków w dzisiejszych czasach dla pacjenta.
- nadmierna cierpliwość doprowadziła mnie do depresji. teraz gdy ktoś mnie wkurza lub czuję napięcie lub lęk, to kończę znajomość.
- "Interwent kryzysowy", brrr ... ;-) Jakoś zgrzyta ta polszczyzna.
- Pani prowadząca mogłaby lepiej skupić się na słuchaniu, rzadziej zerkać w laptop.
- 👌 bardzo ciekawe pytania i bardzo dobre odpowiedzi polecam wysłuchać ☺
- To pacjent czy klient czy inaczej? Klient u psychologa brzmi jak "gościu", nie rozumiem zamieniania tych słów, mało to spontaniczne albo jakoś niezręczne dla samych psychologów/psychoterapeutów/psychiatrów?